Eğitim-Sunum Çasgem'de Gerçekleştirilen Patlamadan Korunma Dokümanı Hk. Kamuyu Bilgilendirme Toplantısı Sunumları

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından yürütülen “Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi”nin standartlaştırılması kapsamında İş Teftiş Kurulu ile gerçekleştirilen toplantılar neticesinde sahada ve uygulamada pek çok yanlış olduğu tespit edilmiştir. Sahadaki problemlerin çözümüne katkı sağlanması ve yanlış uygulamaların önüne geçilmesi amacıyla 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 14.30'da Merkezimiz Konferans Salonu'nda "Patlamadan Korunma Dokümanı Hakkında Kamuyu Bilgilendirme Toplantısı"nda, patlamadan korunma dokümanının hazırlanmasında dikkat edilecek hususlar hakkında İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ve ÇASGEM işbirliği ile bilgilendirme yapılmış, pek çok soru cevaplanmıştır.

Patlamadan Korunma Dokümanı Hakkında Kamuyu Bilgilendirme Toplantısı’nın açılışı ÇASGEM Başkan Yardımcısı Mehmet ARSLAN tarafından yapılmış ve konunun önemi vurgulanmıştır. İki saat süren toplantıda ÇASGEM Eğitim Uzmanı ve Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitim Koordinatörü Begüm DOĞAN, eğitim istatistikleri, eğitimler sırasında karşılaşılan eksiklikler ve bu alanda nasıl bir eğitim verilmesi gerektiği hususunda bilgi verirken, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İş Müfettişleri Dr. Abdurrahman AKMAN, Faruk SEVEN ve Serhat TOSUN ulusal ve uluslararası mevzuatta patlamadan korunma dokümanı, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yeri ve önemi, patlamadan korunma dokümanında bulunması gereken asgari bilgiler, patlayıcı ortamlarının denetiminde sıklıkla karşılaşılan hususlar hakkında detaylı bilgiler verdiler. Sunumların ardından bilimsel çerçevede yürütülen toplantıda, sahada tartışılan problemlerle ilgili konu başlıkları görüşülerek sorular cevaplanmıştır.

Ekli dosyalar

• Sunum 1.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 501
  • Sunum 2.pdf
    729 KB · Görüntüleme: 412
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.