Çalışan Temsilcisi

• Konbuyu başlatan mert aslan
  • Başlangıç tarihi
M

mert aslan

Guest
mrhb arkadaşlar isg uzmanı olarak denetlediğimiz fabrikalarda seçtiğimiz çalışan temsilcisi eğitim durumu ne olmalıdır? yani müh,işçi,formen vs... herhangi birini secsek oluyor mu yoksa nitelikli mi olması gerekıyor?

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
BENCE İŞÇİLERİN ARASINDAN ŞEÇMENDE FAYDA OLUR.eĞİTİM DURUMU İLLA ŞÖYLE OLACAK DİYE BİR KURAL YOK.

M

mert aslan

Guest
BENCE İŞÇİLERİN ARASINDAN ŞEÇMENDE FAYDA OLUR.eĞİTİM DURUMU İLLA ŞÖYLE OLACAK DİYE BİR KURAL YOK.
peki sizde bu atama yazısı için herhangi bir üst yazı var mıdır?

mikrop

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
En kalifiye olanını ya da Disiplinli-düzenli olanını seç derim :)

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
mert bey ben o konuda sadece kurul üyesi olarak atandınız dedim.İŞ sağlığı ve güvenliği kurulları hakk.daki yönetmeliği bekliyorum açıkcası

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mert Bey açıkçası durum şu.Sizin fabrikanızda şu an için hem çalışan temsilcisi hemde sağlık ve güvenlik işçi temsilcisi bulunmak zorunda.Çalışan temsilcisinin toplantıya katılması zorunlu değil şu an için fakat dediğim gibi yarın birgün yeni yönetmelik çıkacak ve bu durum değişecek.Sizin durumunuz mümkün fabrikanızda hem çalışan temsilcisi hemde sağlık güvenlik işçi temsilcisi seçin ve aynı zamanda bu arkadaşların toplantılara katılımlarını sağlayuın.

M

mert aslan

Guest
Mert Bey açıkçası durum şu.Sizin fabrikanızda şu an için hem çalışan temsilcisi hemde sağlık ve güvenlik işçi temsilcisi bulunmak zorunda.Çalışan temsilcisinin toplantıya katılması zorunlu değil şu an için fakat dediğim gibi yarın birgün yeni yönetmelik çıkacak ve bu durum değişecek.Sizin durumunuz mümkün fabrikanızda hem çalışan temsilcisi hemde sağlık güvenlik işçi temsilcisi seçin ve aynı zamanda bu arkadaşların toplantılara katılımlarını sağlayuın.
işçi temsilcisiyle ile çalışan temsilcisi de farklı oluyor o zaman?

omark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Şu an için öyle fakat isg kurulları ile ilgili yeni yönetmelik yayınlandığı zaman kişisel kannatim işçi temsilcisi olmayacak

redmoon

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalışan temsilcisini bağlı olduğu birim/sorumlu olduğu pozisyon nedir?

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Çalışan temsilcileri aslı görevleri, dışında bu işi yaptıkları ve konuyla ilgili çalışmaları iş güvenliği kuruluna getirdikleri için bence iş güvenliği kuruluna karşı sorumludurlar.

FATİH RIFAT AY

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
çalışan temsilcisini nasıl seçeceğiz örnek form paylaşabilirmisiniz

Hakiki Bilgi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
çalışan temsilcisini nasıl seçeceğiz örnek form paylaşabilirmisiniz
Bence seçimle uğraşma yeni kanunda çalışan temsilcisini atama yetkin var,2 tane çalışan temsilcisi ata,bunlardan 1 tanesinide baş çalışan temsilcisi olarak belirle.Okadar firmada danışmanlık yapıyorum sana şunu söylim kimse sandık kurdurup seçim yaptırmaz.

Hakiki Bilgi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bence seçimle uğraşma yeni kanunda çalışan temsilcisini atama yetkin var,2 tane çalışan temsilcisi ata,bunlardan 1 tanesinide baş çalışan temsilcisi olarak belirle.Okadar firmada danışmanlık yapıyorum sana şunu söylim kimse sandık kurdurup seçim yaptırmaz.

Ekli dosyalar

• İş güvenliği Atama Yazısı.docx
    11.3 KB · Görüntüleme: 577

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Ben yaptırdım, bence çok güzel oldu, hatta adaylar özel afişler yaptırdı bunları paylaştı mücadele etti. Çalışanlar da bu sürece çok destek verdi.

Hakiki Bilgi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Keşke bütün işverenler bu ortamı yaratabilecek iradeye sahip olsunlar.Allah her i.g.uzmanına sizdeki gibi anlayışlı işveren nasip etsin.Eğitimlerin bile yemek molasında yaptırıldığı canım ülkemde sizinki gibi bir çalışma yapmak zor

bernat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben bir yazı hazırladım, aday olmak isteyenler için başvuru tarihi belirledim. bu tarihlerde başvuran adayların isimlerinin yazılı olduğu bir seçim listesi hazırladım. personel sorumlusu seçime çağırdı insanları, yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede seçim ve atamaları yapmış olduk. şimdi eğitimlerini tamamlıyoruz. eğitime çok takıldım, mevzuatı anlatıyorum, neler yapmaları gerek, neden temsilci oldular onu anlatıyorum. 1 saatlik temel eğitimlerini verdim daha. temel mevzuat hakkında. risk değerlendirmesi ekibi olarak da eğiteceğim kendilerini. ramak kala kayıtları hakkında bilgi verdim, neden önemli olduğunu, nasıl bir sistem kurmamız gerektiğini tartıştık. güzel geçti. ama eksiğim varsa, bu eğitimlerde neler anlattınız başka, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
çalışan temsilcisinin eğitimi nasıl olacak arkadaşlar,

uzmannn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN
USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 7 (1) İşyerinde onbeş yaşını bitirmiş ancak onsekiz yaşını doldurmamış genççalışanlar, yaşlı, engelli, gebe veya emziren çalışanlar gibi özel politika gerektiren grupların özellikleri dikkate alınarak gerekli eğitimler verilir.

(2) Destek elemanlarına ve çalışan temsilcilerine, görevlendirilecekleri konularla ilgili de eğitim verilir.

uzman89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar isg kurulunda bulunması gereken ''çalışan temsilcileri'' nin sayısında herhangi bir değişiklik oldu mu? En son bu şekilde idi :
2-50 arasında çalışanı bulunan işyerlerinde 1,
51-100 arasında çalışanı bulunan işyerlerinde 2,
10-500 arasında çalışanı bulunan işyerlerinde 3,
501-1000 arasında çalışanı bulunan işyerlerinde 4,
1001-2000 arasında çalışanı bulunan işyerlerinde 5,
2001 ve üzeri çalışanı bulunan işyerlerinde 6,

bu sayılarda bir değişikli var mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.